ASM-OldStars trainerscursus 28 maart & 25 april
Het Nationaal Ouderenfonds nodigt je van harte uit om deel te nemen aan de ASM-OldStars trainerscursus. Deze unieke tweedaagse opleiding is speciaal ontwikkeld voor professionals die verantwoord en inspirerend willen werken met 65-plussers.
Wat is ASM?
ASM staat voor Athletic Skills Model, een wetenschappelijk onderbouwde methode die zich richt op veelzijdig bewegen. Het model helpt trainers en professionals om gevarieerde, uitdagende en veilige beweegprogramma’s te ontwikkelen die niet alleen bijdragen aan fysieke fitheid, maar ook aan sociale en mentale gezondheid. De ASM-aanpak wordt toegepast bij diverse doelgroepen, waaronder ouderen, om vitaliteit en plezier in bewegen te bevorderen.
Wat kun je verwachten?
De ASM-OldStars trainerscursus biedt je praktische en wetenschappelijke kennis om beweegprogramma’s op maat te ontwikkelen die bijdragen aan de gezondheid, fitheid en zelfredzaamheid van ouderen. Je leert beweeg- en spelvormen toe te voegen aan je trainingen en ontdekt hoe je de kernwaarden van OldStars – bewegen, ontmoeten, meedoen en zelfredzaamheid – effectief integreert binnen en buiten je lessen.
De cursus bestaat uit een combinatie van theorie en praktijk en wordt gegeven door ervaren ASM-trainers, experts in het werken met ouderen. Na afloop ontvang je een certificaat en kun je licentiepunten behalen bij deelnemende sportbonden.
Voor wie is deze cursus?
De ASM-OldStars trainerscursus is bedoeld voor trainers, fysiotherapeuten, buurtsportcoaches en andere professionals die ouderen in beweging (willen) brengen.
- We adviseren een vooropleiding met les- of sportbevoegdheid, zoals fysiotherapie of sportcoaching.
- Heb je nog geen ervaring of vooropleiding in het trainen van ouderen? Volg dan eerst de OldStars opstartcursus.
Praktische informatie
- Data:
- Dag 1 – vrijdag 28 maart 2025
- Dag 2 – vrijdag 25 april 2025
- Tijd: 9:30 – 14:30
- Locatie: Atletiek- en Recreatiesportvereniging THOR, Nispenseweg 5, 4707 RA Roosendaal.
- Kosten: €695,- (inclusief lunch en lesmaterialen)
- Docenten: Ervaren trainers van ASM
Dagprogramma:
- 9:30 – Inloop met koffie/thee
- 10:00 – 12:00 – Theorie: Achtergrond en aanpak van ASM en OldStars
- 12:00 – 13:00 – Lunch (inbegrepen)
- 13:00 – 14:30 – Praktijk: Spelvormen en kernwaarden in actie
- 14:30 – Afsluiting
Waarom deze cursus volgen?
- Je ontwikkelt een diepgaand inzicht in de doelgroep 65+.
- Je leert beweegprogramma’s en spelvormen verantwoord op te bouwen.
- Je krijgt praktische handvatten om de kernwaarden van OldStars in je trainingen te verwerken.
- Je behaalt een certificaat en kunt licentiepunten verdienen bij deelnemende sportbonden.
- Het is een waardevolle investering in je professionele ontwikkeling.
Hoe meld je je aan?
Meld je direct aan via de website van ASM! Klik hier om je registratie te voltooien. Heb je vragen over de cursus? Neem gerust contact op via oldstars@ouderenfonds.nl.
Samen zorgen we ervoor dat ouderen vitaal en sociaal actief blijven!